PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani hepimizin bildiği ismiyle PUBG, Güney Kore menşeli video oyun şirketi olan Bluhole tarafından tasarlanmıştır. Ve halen daha güncellemeler bu şirket tarafından yürütülmektedir. PlayerUnknown’s Battlegrounds Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirilmiştir. Xbox One sürümü 12 aralık 2017 yılında, Microsoft Windows sürümü 20 aralık 2017 yılında ve Android, İOS sürümü 19 mart 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. PUBG çok oyunculu bir oyundur. Zaten bu nedenle çok fazla rağbet görmektedir. Çünkü gençler bu oyunu arkadaşları ile oynayıp, keyifli vakit geçirmeyi seviyorlar.

Oyun bir ada üzerinde oynanıyor. En fazla 100 kişiden oluşan PUBG oyuncu bir uçakta oyuna başlarlar. Uçak belirlenmiş bir rotada ilerler. Bu rota üzerinden u-oyuncular istedikleri zaman atlarlar. Paraşüt aracılığıyla iniş yaparlar. Bu oyunda temel amaç takım halinde veya tek başına sona kalmaktır. Oyuncular adada iniş yaptıkları yerde çeşitli silahlar ve savaş teçhizatı toplarlar. Çünkü bu topladıkları silah ve teçhizatla hayatta kalıp, rakiplerine karşı mücadele ederler. Ek olarak sağlık malzemeleri, enerji içecekleri vb. ekipmanda alırlar. Oyun içerisinde güvenli bir alan vardır. Bu alanın dışında kalan oyuncular zehirli bir gaza maruz kalır. Güvenli alan adı verilen bölge zaman ilerledikçe küçülür. Bunun sebebi oyuncuların belirlenen bölgeye doğru hareket edip birbirleriyle karşılaşmalarıdır. Bu sayede oyun çok fazla uzamayacaktır.

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG ilk olarak 23 mart 2017 yılında Steam erken erişim ile Windows için piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürüldükten yaklaşık 3-4 ay sonra 4 milyondan fazla kopya satışı yaptı. Oyunun ilk ana sürümü 20 aralık 2017’de erken erişim olarak yayınlandı. Xbox one sürümü ise 2017 Aralık ayında yayınlanmıştır. Daha sonra battle-royale oyunları oldukça popüler hale geldi. Ve bu oyunların sayısı da oldukça arttı. Bu nedenle de 9 şubat 2018 yılında Çin’de PUBG mobile ilk çıkışını yaptı. Ardından 19 mart 2018’de Android ve İOS platformlarında ücretsiz olarak yayınlanmaya başladı.

Oynanış

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG oyunu silah ve strateji oyunlarının başını çekmekte. Her geçen gün kullanıcı sayısı artmakta. PubG oyununu hemen hemen bir çoğumuz oynamışızdır. Ancak genel kurallarını ve bilinmeyenleri hakkında bir kaç bilgiye sahip değiliz büyük ihtimalle. Bizde sizler için PUBG oyununu teknik olarak ele aldık. PUBG nedir? Nasıl Oynanır? adlı yazımızdan detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
WeCreativez WhatsApp Support
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Shopping Cart