PUBG

PUBG Hakkında Bilinmeyen 7 İlginç Bilgi

Pubg hakkında bilinmeyen 7 ilginç bilgiyi derledik… PUBG, battle royale türünün en çok bilinen, oynanan ve bu türün patlamasına neden olan oyundur. Bu oyun günümüzde diğer battle royale oyunları olan Fortnite, Call of Duty: Warzone ve Apex Legends gibi oyunları geride bıraktı. Bizde sizler için dünyanın en iyi battle royale oyunu olan PUBG hakkında bilinmeyen 7 ilginç bilgiyi derledik…

PUBG İsmi Nereden Gelmektedir?

PUBG yani açılımı PlayerUnknown’s Battlegrounds. PlayerUnknown kısmı oyunun geliştiricisi Brendan Green’in internette kullandığı takma isimdir. Battlegrounds ise savaş alanı demektir. Bu kısımda oyunun kurgusundan gelmektedir. Bu nedenle bu iki isim birleştirilmiş PlayerUnknown’s Battlegrounds olarak adlandırılmıştır. Kısacası PUBG’dir.

PUBG hangi ülkede geliştirildi?

Oyun Güney Kore merkezli video oyun şirketi olan Bluehole Studio tarafından geliştirildi. Ancak PUBG Mobile’ın geliştirme ve şuan ki çalışmalarını Çinli ekip Tencent Games tarafından yürütülmekte.

PUBG neyden esinlenmiştir?

1999 yılında Japon Koushun Takami tarafından kaleme alınan Battle Royale adlı bir kitaptan esinlenerek yapılan bir filmden… Bu film 2000 yılında vizyona girmiştir. PUBG ve ve hatta DayZ: Battle Royale gibi oyunların esin kaynağı bu filmdir.

Erangel adı nerden gelmektedir?

Oyunun yapımcısı Brendan Greene‘in bir kızı var. Greene kızına melek anlamına gelen “angel” diye seslenmektedir. Bu nedenle Green, “eryn” ve “angel” kelimelerini bir araya getirerek “Erengel” haritasına isim vermiştir.

Oyunda bulunan yapılar gerçek dünyada var mı?

PUBG’nin ana haritası olan Erengel’deki yapıların büyük kısmı 1950’li yılların Sovyet Birliği mimarisinden esinlenerek tasarlandığını biliyoruz. Hatta haritada yer alan okulun bahçesindeki havuz binası Çernobil felaketinden etkilenen Pripyat kentinin de bulunan Azure yüzme havuzunun birebir kopyası.

Winner Winner Chicken Dinner sloganı ne anlama gelmektedir?

Oyunda zafer elde ettikten sonra gelen bu slogan için iki farklı iddia bulunmaktadır. Birinci iddia, kumarhanelerde satılan tavuk yemeklerinin fiyatları ile eşit fiyata oynanabilen bir oyun olması. İkinci iddia ise, Büyük Buhran sırasında sokak kumarbazlarının tavuk yemeği kazanmak için bahse girmesidir.

Kimseyi öldürmeden birinci olmak mümkün mü?

PUBG’nin temel amacı hayatta kalan son kişi olabilmektir. Teknik olarak düşündüğümüz zaman rakipleriniz alan dışında kalıp ölürlerse zafer elde etmek mümkün. Ek olarak hiç kimseyi öldürmeden son 10 kişi arasında kaldığınız zaman Pacifist yani “Barış Yanlısı” rozeti veriliyor.

0 0 votes
Article Rating
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
WeCreativez WhatsApp Support
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Shopping Cart